Tulkojumu birojs LMI Translations - tulkošanas pakalpojumi

Ziemassvētku kampaņu pielāgošana dažādām kultūrām visā pasaulē

Tulkojumu birojs LMI Translations - Ziemassvētku kampaņu pielāgošana dažādām kultūrām visā pasaulē

Tuvojas svētku laiks, un daudziem uzņēmumiem visā pasaulē tas ir labākais brīdis, kad uzrunāt klientus un palielināt pārdošanas apjomus. Tomēr, lai izmantotu šo svētku laiku maksimāli efektīvi, ir svarīgi apzināties, ka dažādos kontinentos cilvēki svin ne tikai Ziemassvētkus, turklāt svinību tradīcijas var būtiski atšķirties.

Esam sagatavojuši jums vērtīgu informāciju un stratēģijas veiksmīgu kampaņu īstenošanai Eiropā, Āzijā, Ziemeļamerikā, Dienvidamerikā, Austrālijā un Āfrikā.

Eiropa – ņemiet vērā vietējās tradīcijas un valodas

 1. Ņemiet vērā vietējās tradīcijas. Eiropa var lepoties ar dažādām tradīcijām, no Vācijas Ziemassvētku tirdziņiem līdz Spānijas Trīs Austrumu gudro jeb Trīs ķēniņu svinībām. Pielāgojiet savu kampaņu katras valsts paražām.
 2. Saturs vairākās valodās. Sagatavojiet mārketinga materiālus vairākās Eiropas valodās. Pārliecinieties, ka tulkojumi ir ne tikai precīzi, bet arī konkrētajai kultūrai atbilstoši. Piemēram, nododiet savu vēstījumu franču, vācu, spāņu un itāliešu valodā.
 3. Ziemassvētku tirdziņi. Iesakiet savus produktus Eiropas slaveno Ziemassvētku tirdziņu apmeklētājiem kā ideālas dāvanas. Izceliet, kā jūsu piedāvājums var uzlabot šo svētku pasākumu pieredzi.
 4. Laikapstākļi ziemā. Ņemiet vērā, ka laikapstākļi ziemā dažādās Eiropas valstīs ir atšķirīgi. Piedāvājiet produktus, kas piemēroti gan aukstākam, gan siltākam klimatam, nodrošinot atbilstību vietējiem apstākļiem.
 5. Kultūrai atbilstoši stāsti. Dalieties stāstos, kas atspoguļo Eiropas bagāto kultūras mantojumu, uzsverot ģimenes kopābūšanu un mājīgas ziemas tradīcijas. Radiet stāstus, kas sasaucas ar Ziemassvētku garu katrā valstī.

Āzija – atcerieties par dažādiem svētkiem un pielāgojiet dāvanas

 1. Ne tikai Ziemassvētki. Ņemiet vērā, ka Ziemassvētki nav vienīgie svētki, ko svin Āzijas valstīs. Veidojiet mārketinga kampaņas, kas ir piemērotas Divali svētkiem Indijā, Ķīniešu Jaunajam gadam vai ramadānam musulmaņu valstīs.
 2. Pielāgotas dāvanas. Izceliet kultūrvēsturiski nozīmīgas dāvanas, piemēram, labvēlības simbolus vai tradicionālos tērpus. Piemēram, iekļaujiet savā kampaņā Ķīniešu Jaunā gada dāvanas, kas simbolizē veiksmi.
 3. Virtuāla svinēšana. Ņemot vērā lielos attālumus un ikdienas steigu daudzās Āzijas valstīs, popularizējiet virtuālas tikšanās un dāvanu pasniegšanu kā svētku kopīgas sagaidīšanas veidu.
 4. Lokalizēts sociālo tīklu saturs. Pielāgojiet sociālo tīklu kampaņas populārākajām platformām katrā Āzijas valstī. Piemēram, lai sasniegtu plašāku auditoriju, izmantojiet WeChat Ķīnā vai Line Japānā.
 5. Simboli un krāsas. Pievērsiet uzmanību krāsu un simbolu nozīmei konkrētajā kultūrā. Piemēram, daudzās Āzijas kultūrās sarkanā krāsa ir saistīta ar veiksmi, tāpēc tā ir populāra svētku rotājumu krāsa. Iekļaujiet šos elementus kampaņas vizuālajā noformējumā.

Ziemeļamerika – neaizmirstiet par Pateicības dienu un vietējām tradīcijām

 1. Pateicības diena un Melnā piektdiena. Paturiet prātā Pateicības dienas un Melnās piektdienas nozīmi Ziemeļamerikā. Iekļaujot šos notikumus savā svētku kampaņā un piedāvājiet atbilstošas akcijas.
 2. Ziemas brīnumzemes tēma. Izmantojiet savās kampaņās sniegotās ziemas ainavas, kas sastopamas Ziemeļamerikā. Piemeklējiet vizuālos elementus un tēmas, kas atbilst tradicionālajiem sniegotajiem Ziemassvētkiem.
 3. Iekļaujošs vēstījums. Veidojiet iekļaujošas kampaņas, ņemot vērā Ziemeļamerikas kultūru daudzveidību. Izceliet dažādo kopienu svinētos svētkus un tradīcijas.
 4. Vietējā labdarība un dāvināšanas prieks. Veidojiet kampaņas, kas mudina cilvēkus palīdzēt savai kopienai, jo Ziemeļamerikā svētku laikā liela nozīme ir labdarībai un brīvprātīgo darbam.
 5. Akcijas un atlaides. Piedāvājiet īpašas akcijas un atlaides, kas pielāgotas Ziemeļamerikas pircēju vēlmēm – viņi bieži meklē svētku piedāvājumus un iespēju ietaupīt.

Dienvidamerika – krāšņas svinības un uz ģimeni vērsti vēstījumi

 1. Unikālas tradīcijas. Izceliet Dienvidamerikas valstu atšķirīgās Ziemassvētku paražas. Piemēram, Brazīlijā Ziemassvētku laikā pievērsiet uzmanību Festa Junina svinībām.
 2. Krāsu karnevāls. Izmantojiet spilgtus un krāsainus vizuālos elementus, kas atspoguļo Dienvidamerikas svētku garu. Iekļaujiet savā kampaņā vietējos mūzikas elementus, piemēram, sambas ritmus.
 3. Uz ģimeni vērsts vēstījums. Uzsveriet ģimenes kopābūšanas un tradīciju nozīmi svētku laikā, kas ir Dienvidamerikas Ziemassvētku svinību centrā.
 4. Vietējie ēdieni. Pievērsiet uzmanību tradicionālajiem svētku ēdieniem un receptēm, kas raksturīgas katrai Dienvidamerikas valstij, piemēram, panetone Brazīlijā vai tamales Meksikā.
 5. Brīvdienu ceļojumi. Ņemiet vērā brīvdienu ceļojumu popularitāti Dienvidamerikā. Piedāvājiet brīvdienu ceļojumu komplektus un ar ceļošanu saistītus produktus tiem, kas svētku laiku izmanto atpūtai.

Austrālija – pievērsiet uzmanību vasaras svētkiem un pamatiedzīvotāju kultūrai

 1. Svētki vasarā. Izceliet Austrālijai raksturīgo pieredzi svinēt Ziemassvētkus vasarā. Kampaņas vizuālajā noformējumā attēlojiet brīvdabas aktivitātes, pludmales ainas un ēdiena gatavošanu uz grila.
 2. Mežu ugunsgrēki un labdarība. Izrādiet atbalstu vietējām kopienām, kuras skāruši mežu ugunsgrēki. Apsveriet iespēju rīkot labdarības kampaņas vai ziedot daļu gūto ienākumu attiecīgiem mērķiem.
 3. Svētku ceļojumi. Reklamējiet vietējos ceļojumus un brīvdienu galamērķus Austrālijā, jo daudzi austrālieši Ziemassvētku laikā brīvdienās dodas iepazīt savu valsti.
 4. Pamatiedzīvotāju kultūra. Pievērsiet uzmanību Austrālijas pamatiedzīvotāju kultūras nozīmei. Iekļaujiet savās kampaņās pamatiedzīvotāju mākslas darbus, simbolus vai atsauces uz šo kultūru, lai godinātu valsts bagātīgo mantojumu.
 5. Atpūta. Paturiet prātā, ka austrāliešiem svētku laikā ir svarīgi atpūsties. Piedāvājiet produktus un pakalpojumus, kas paredzēti atpūtai un brīvā laika pavadīšanai, pielāgojoties Austrālijas nesteidzīgajam dzīvesveidam.

Āfrika – godiniet kultūru daudzveidību un vietējos svētkus

 1. Kultūru daudzveidība. Āfrika ir ārkārtīgi daudzveidīga, ar neskaitāmām kultūrām, valodām un tradīcijām. Pievērsiet uzmanību šai daudzveidībai, savās kampaņās iekļaujot dažādus kultūras elementus. Piemēram, Nigērijā jāatceras par jorubu Ošogbo svētku nozīmi Ziemassvētku laikā.
 2. Vietējās valodas. Āfrikā ir sastopams daudz dažādu valodu. Tulkojiet savus mārketinga materiālus vietējās valodās, lai nodrošinātu, ka tie ir piemēroti un saprotami vietējiem iedzīvotājiem.
 3. Ne tikai Ziemassvētki. Lai gan Ziemassvētkus svin visā kontinentā, arī citiem svarīgiem svētkiem, piemēram, Dzīru svētkiem (Eid al-Fitr) un Divali, ir liela nozīme Āfrikas kultūrā. Apsveriet iespēju rīkot šiem svētkiem veltītas kampaņas, tādējādi apliecinot savu apņemšanos veicināt kultūru iekļaušanu.
 4. Tradicionālā amatniecība un māksla. Savās kampaņās izceliet tradicionālos Āfrikas amatniecības un mākslas darbus kā unikālas iespējas svētku dāvanām. Demonstrējiet dažādus Āfrikas reģionu amatnieku roku darbus.
 5. Labdarības iniciatīvas. Āfrikā ir spēcīgas kopienas un labdarības tradīcijas. Veiciniet sava zīmola sociālo atbildību, svētku laikā piedaloties vietējās labdarības iniciatīvās vai atbalstot tās, kas palīdzēs izpelnīties Āfrikas patērētāju labvēlību.

Tātad, lai pielāgotu Ziemassvētku mārketinga kampaņas dažādiem kontinentiem un valstīm, ir nepieciešama padziļināta izpratne par vietējām paražām, tradīcijām un vērtībām. Ņemot vērā šo reģionu daudzveidību un veidojot kampaņas, kas sasaucas ar to unikālo svētku pieredzi, jūs varat efektīvi uzrunāt klientus visā pasaulē un maksimāli izmantot svētku sezonu savā labā. Mēs kā tulkošanas uzņēmums esam gatavi palīdzēt jums ar precīziem un kultūrai atbilstošiem tulkojumiem, lai gādātu, ka jūsu vēstījums sasniedz vēlamo mērķauditoriju tai saprotamā valodā. Novēlam priecīgus svētkus un veiksmīgas kampaņas!

Citas ziņas

Tulkojumu birojs LMI Translations - Unlocking Global Markets: The Hidden Growth Potential of Translation and Localization Services

Unlocking Global Markets: The Hidden Growth Potential of Translation and Localization Services

Your business just might be a powerful multilingual money-maker.

Tulkojumu birojs LMI Translations - 7 galvenie ieguvumi, tulkojot saturu svešvalodā

7 galvenie ieguvumi, tulkojot saturu svešvalodā

Mūsdienu digitālajā pasaulē gandrīz ikkatrs uzņēmums ir pārstāvēts internetā. Tas nozīmē, ka jums ir iespēja sasniegt jebkuru tirgu visā pasaulē, bet vienlaikus nākas saskarties ar nepieredzēti lielu konkurenci.

 
Rādīt visu
Tulkojumu birojs LMI Translations - ISO sertificēti tulkojumi - kvalitātes garantija
Tulkojumu birojs LMI Translations - ISO sertificēti tulkojumi - kvalitātes garantija
Tulkojumu birojs LMI Translations - ISO sertificēti tulkojumi - kvalitātes garantija
LMI Translations - Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras biedrs
LMI Translations - Eiropas Tulkošanas nozares asociācijas biedrs
Tulkošanas birojs LMI Translations - Igaunijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras biedrs
Tulkošanas birojs LMI Translations - Zviedrijas Tirdzniecības kameras Latvijā biedrs
Tulkošanas uzņēmums LMI Translations īsteno Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstītu projektu
2016. gada 2. maijā noslēgts līgums SKV-L-2016/192 starp SIA „LMI Translations” un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu projekta „Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.
Tulkojumu birojs LMI Translations - tulkošanas pakalpojumi
Sekojiet mums